לדף הבית
צרו קשר
לדף הבית
מרכז הסיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית ירושלים

 את לא לבד - 1202 - קו החירום

 

מרכז הסיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית ירושלים ע"ש לינדה פלדמן (ע"ר) הוקם בשנת 1981 ע"י קבוצת מתנדבות מסורה, במטרה לסייע לנשים אשר עברו תקיפה מינית. קבוצת המתנדבות הקימה את קו החירום אליו יכולה לפנות כל אישה באופן אנונימי, ולקבל תמיכה והקשבה, ללא כל תשלום, מתוך כבוד ויחס שוויוני ותוך שמירה קפדנית על סודיות.

כיום, קו החירום - 1202 מאוייש 24 שעות ביממה ע"י מתנדבות המוכשרות להגשת סיוע בשעת משבר. אנו מגישות סיוע נפשי ומעשי לנפגעות אונס ותקיפה מינית והקרובים להן. לקו מגיעות כ 4,000 פניות בשנה מתוכן 1500 פניות חדשות.

במקרים רבים, אם הפונה מעוניינת בכך, מורחב הסיוע הטלפוני וכולל פגישות, ליווי לבית החולים, ליווי בהליך הפלילי  כולל ליווי למשטרה והשתתפות בקבוצת תמיכה לנפגעות בילדות, לנפגעות בבגרות ולאמהות שהילד/ה נפגעו.

המרכז משמש כתובת עבור הנפגעות במגען עם הרשויות השונות ומתווך ביניהם על מנת שהנפגעות תקבלנה את מלוא זכויותיהן, בנוסף, המרכז מציע מערך של קורסי הכשרה, הדרכה ותמיכה לנשות מקצוע מתחומי הטיפול, הפסיכותרפיה והפסיכיאטרייה שפוגשות פונות ופונים נפגעי תקיפה מינית וזקוקות להנחיה בנושא.

 

במרכז הסיוע פועלת מחלקה חינוכית עניפה המופעלת ע"י מתנדבים ומתנדבות במטרה להביא לשינוי חברתי שיטמון בחובו הבניית שוויון בין המינים, הגברת מודעות בתחום האלימות והמיגדר והפחתת האלימות כלפי נשים והאלימות המינית בפרט. במסגרת זו עורכים המתנדבים והמתנדבות סדנאות לבני נוער בבתי ספר תיכוניים ובחטיבות הביניים לתלמידים, סדנאות למורים וכן סדנאות בנושא הטרדה מינית במקומות עבודה, קבוצות נשים ועוד.

 

במקביל למתן סיוע ולפעילות החינוכית פועל המרכז בתחום עיצוב המדיניות והעלאת נושאים בוערים לסדר היום הציבורי, מתוך מטרה לצמצם את שיעור התופעה ולפרוץ את מעגלי הבדידות והניכור של רבות מהנפגעות.

 

מטרתם של כל אלה לשבור את השתיקה את השתיקה האישית של מי שנפגעה וחיה עם סודה ואת השתיקה הציבורית של חברה שהתרגלה להעלים עין, לכסות אוזן ולשתוק.

 

"התגובה הרגילה על מעשי זוועה היא לסלקם מהתודעה. הפרות מסויימות של הסדר החברתי נוראות הן מלהביען בקול: זו משמעות הביטוי לא יתואר. ואולם מעשי הזוועה מסרבים להיקבר חזרה לא פחות מן הרצון להכחישם היא ההכרה שהכחשתם לא תצלח".

 

ג'ודית לואיס הרמן טראומה והחלמה

 

 

 

את לא לבד 1202

 

 

 

 


 התכנים והמידע באתר הינם כלליים וחלקיים בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
 המידע המובא באתר אינו מהווה ייעוץ מקצועי ואינו תחליף לייעוץ. בכל מקרה, יש לבחון כל
 מקרה לנסיבותיו המיוחדות ולהתייעץ באופן פרטני עם איש מקצוע מתאים  בשום מקרה אין
 לראות במידע באתר משום המלצה לפעולה או להימנעות מכל פעולה שהיא.

 בעלי האתר ו/או מארחיו לא ישאו בכל אחריות לכל מעשה ו/או מחדל ו/או נזק שייגרמו בשל
 השימוש באתר או ההסתמכות על האמור בו.